“Çay, üç veya daha fazla bardak bir gün içme bol su içme gibi sizin için de iyidir, ve hatta size ekstra sağlık yararları verebilir” demek araştırmacılar.

Klinik Beslenme European Journal çalışma, çay kurutur bu ortak inanç giderilmesinde ederken, gerçeği teyit çay re-hidratları sadece yanı sıra su yok. Ama daha da önemlisi, UK beslenme aynı zamanda kalp hastalığı ve bazı kanser türlerine karşı koruyabilirsiniz bulundu.

Uzmanlar, flavonoidler iyi sağlığı çay önemli maddeler, olduğuna inanıyoruz. Bu polifenol antioksidanlar birçok gıdada bulunur, çay yaprakları dahil olmak üzere, vücut hücre hasarını önlemek için gösterilmiştir bitkiler,.

Dr Carrie Ruxton – Halk Sağlığı Beslenme ve Kings College London’da arkadaşları – çay tüketimi sağlık etkileri üzerine yayınlanmış çalışmaları baktı. Onlar çay 3-4 bardak bir gün içme kalp krizi şansını kesebilir açık kanıtlar bulundu. İngiliz Beslenme Claire Wiiliamson Vakıf da çay içme potansiyel sağlık yararları doğruladı. Diş plak ve potansiyeline karşı koruma dahil görülen diğer sağlık faydaları diş çürüğü, artı, kemik güçlendirme.

Dr Ruxton “çay içmek gerçekten içme suyu daha sizin için daha iyi olduğunu açıkladı. Için, su aslında sıvı kaybını yerini almaktadır. Çay sıvılar yerine, ve antioksidanlar içerir. Yani bunun için gidiş için iki şey var. ”

Çay içme sağlığa zararlı olduğuna dair bir kanıt yoktu. Ancak, araştırmalar, çay gıda demir emmek için vücudun yeteneğini bozabilir düşündürmektedir anemi riski taşıyan insanlara anlam yemek saatleri etrafında çay içme kaçınmalısınız.