Is başka herhangi bir yiyecek veya içecek yeşil çay gibi birçok sağlık yararları olduğu bildirilen?Çin beri yeşil çay tıbbi yararları hakkında bilinen var Antik çağda, baş ağrısı depresyon kadar her şeyi tedavi etmek için kullanıyor. Sağlıklı Yaşam için Natural Secret, Nadine Taylor: kitabında Yeşil Çay olarak yeşil çay en az 4000 yıldır Çin’de bir ilaç olarak kullanılmaktadır belirtiyor.

Bugün, Asya ve batıda hem de bilimsel araştırma, uzun yeşil çay içme ile ilişkili sağlık yararları için zor kanıtlar sağlamaktadır. Örneğin, 1994 yılında Ulusal Kanser Enstitüsü Dergisi içme yeşil çay azaldığını gösteren bir epidemiyolojik çalışmanın sonuçlarını yayınladı yaklaşık altmış oranında Çinli erkek ve kadınlarda yemek borusu kanseri riski. University Purdue araştırmacıları son zamanlarda sonucuna o yeşil bir bileşik çay kanser hücrelerinin büyümesini inhibe eder. Yeşil çay içme total kolesterol düzeyleri yanı sıra, iyileştirilmesi düşürdüğünü gösteren araştırmalar da vardır kötü (LDL) kolesterol için iyi (HDL) kolesterol oranı.

Kanser, romatoid artrit, yüksek kolesterol: Özetle, burada sadece içme yeşil çay faydalı olarak tanınmış olduğu birkaç tıbbi durumlardır düzeyleri, cariovascular hastalık, enfeksiyon, bozulan bağışıklık fonksiyonu.

Ne yeşil çay bu kadar özel kılan nedir? – Yeşil çayın sırrı kateşin polifenolleri, özellikle epigallocatechin gallate zengin yatmaktadır (EGCG). EGCG güçlü bir anti-oksidan olan: kanser hücrelerinin büyümesini inhibe etmek yanı sıra, sağlıklı dokuya zarar vermeden, kanser hücrelerini öldürür. Ayrıca, var LDL kolesterol seviyelerini düşürmek ve kan pıhtısı oluşumu anormal engellenmesinde etkili olmuştur.İkincisi eklendi önemi alır zaman Bu trombozu (anormal kan pıhtısı oluşumu), kalp krizi ve inme önde gelen nedenidir düşünün.

Linkler içme yeşil çay etkileri ve ve arasında yapılıyor;. Fransız Paradoksu ve, yıldır, araştırmacılar gerçeği ile şaşkın, bu yağ bakımından zengin bir diyet alan bir rağmen, Fransız Amerikalılar daha kalp hastalığı daha düşük bir oranda bulunmaktadır.Cevap kırmızı şarap, yalan tespit edildi resveratrol, sigaranın olumsuz etkilerini ve yağlı diyet sınırlayan bir polifenol içerir. 1997 tarihli bir çalışmada, Kansas Üniversitesinden araştırmacılar, EGCG Japon erkeklerde kalp hastalığı oranı olsa bile, oldukça düşük olmasının nedeni açıklayabilir ki, resveratrol iki kat daha güçlü olduğunu belirledi yaklaşık yetmiş beş oranında sigara içmektedir.

Neden diğer Çin çayları benzer sağlık veren özelliklerini yok? , Yeşil Oolong ve siyah çaylar tüm Camellia sinensis yapraklarından gelen bitki. Ne dışında yeşil çay setleri işlenmeden yoludur. Yeşil çay yaprakları okside olmaktan EGCG bileşik önler, buğulama. Buna karşılık, , siyah ve oolong çay yaprakları EGCG yaklaşık olarak etkili değildir diğer bileşiklerine dönüştürülmektedir ile sonuçlanan, fermente yapraklarından elde edilmiştir Çeşitli hastalıkların önlenmesi ve mücadele.

Diğer Faydaları – Yeni kanıtlar yeşil çay bile diyetisyenler yardımcı olabilir ortaya çıkmaktadır. Kasım, 1999, Clinical Nutrition American Journal İsviçre’de Cenevre Üniversitesi’nde bir araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Araştırmacılar bulundu kafein ve yeşil bir arada verildi erkekler çay ekstresi sadece kafein veya plasebo verilenlerden daha fazla kalori yaktı.

Yeşil çay bile diş çürümelerini önlemeye yardımcı olabilir! Onun bakteri yok edici özellikler gıda zehirlenmesi önlemek yardımcı olabilir gibi, aynı zamanda bakterileri öldürebilir dental plak neden olur. Bu arada, yeşil çay içeren deri preparatları – deodorantlar kremler – piyasada görünmeye başlıyor.

Zararlı Etkileri? Bugüne kadar, yeşil çay içme bildirilen tek olumsuz yan etkisi nedeniyle kafein içerdiğini aslında uykusuzluk olduğunu. Bununla birlikte, yeşil çay kahveden daha az kafein içerir: Yaklaşık otuz altmış mg vardır. altısında kafein – Tek yüz üzerinden karşılaştırıldığında çay sekiz ons, mg. kahve sekiz ons.